Trzycierz - samochód osobowy wypadł z drogi

W Trzycierzu samochód osobowy wypadł z jezdni i wpadł do rowu - jedna osoba poszkodowana.

29 września o godzinie 7:11, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w miejscowości Trzycierz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że samochód osobowy wypadł z drogi i znajduje się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Kierowca opuścił pojazd znajdował się na miejscu zdarzenia i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Pasażer znajdował się w samochodzie przytomny świadomy bez widocznych obrażeń.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (przez kilkanaście minut droga była całkowicie zamknięta. W późniejszej fazie odbywał się ruch wahadłowo), udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, pomoc w transporcie poszkodowanego do karetki, odłączono klemy akumulatora oraz kierowaniu ruchem wahadłowo.

Działania strażaków trwały około godziny czasu.

W akcji udział brały:
- dwa zastępy GBA PSP JRG1 Nowy Sącz