Korzenna- mężczyzna przysypany ziemią

Tragiczny wypadek w Korzennej - nie żyje mężczyzna przysypany ziemią.

5 kwietnia około godziny 9.04 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do działań w Korzennej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży ustalono, że w wykopie doszło do osunięcia się gruntu na zabezpieczenie wykopu, wewnątrz której znajdował się pracownik (tj. mężczyzna lat 46).  Prowadzone prace związane były z budową kanalizacji. Przy wykopie pracowało w sumie trzech pracowników. Osoba znajdująca się w wykopie została przygnieciona osuniętą ziemią oraz uszkodzoną obudową wykopu. Współpracownicy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie i częściowe uniesienie zabezpieczenia wykopu oraz wybranie części osuniętej ziemi. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zejściu ratowników do wnętrza wykopu. Po odebraniu części ziemi i uniesieniu obudowy wykopu za pomocą koparek przystąpiono do ręcznego usuwania ziemi za pomocą łopat. Osoba była nieprzytomna zasypana ziemią na wysokość pasa. Wydobyto poszkodowanego na noszach typu deska. Osobę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy Pogotowia ratunkowego ze względu na obrażenia oraz oznaki śmierci odstąpili od prowadzenia reanimacji. Teren działań wydzielono taśma ostrzegawczą, a ciało parawanem osłaniającym. Na miejsce przybył patrol Policji oraz Inspektor Nadzoru z UG Korzenna oraz kierownik firmy wykonującej prace. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

tekst: www.psp-nowysacz.pl

W akcji udział brały: