Łęka - pożar w kotłowni

Pożar w kotłowni w Łęce - 4 zastępy brały udział w akcji

27 marca około godziny 10.47 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno, Korzenna oraz Siedlce zadysponowane zostały do pożaru w Łęce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dym wydobywa się z kotłowni zlokalziowanej w piwnicy jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Część dymu wydostała się na parter oraz piętro obiektu. W budynku w chwili powstania zadymienia przebywała kobieta wraz z dzieckiem. Osoby te opuściły budynek przed przybyciem zastępu na miejsce zdarzenia i nie zgłaszały dolegliwości. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  odłączeniu zasilania elektrycznego oraz dopływu gazu. Założono kurtynę dymową na drzwi do kotłowni. Wprowadzono do piwnicy strażaków odpowiednio zabezpieczonych. Uruchomiono wentylator oddymiający oraz otwarto okna w budynku. W wyniki działań ustalono, że dym wydobywał się z pieca w wyniku niedrożnego przewodu łączącego piec z kominem (zamknięta przepustnica czopucha). Wygaszono piec a pozostałości opału dogaszono na zewnątrz budynku. Przystąpiono do oddymienia oraz kontroli pomieszczeń budynku. Po oddymieniu i przewietrzeniu dokonano ponownej kontroli pomieszczeń za pomocą detektora wielogazowego. Zalecono dalsze wietrzenie budynku.  Działania 4 zastępów i 19 strażaków trwały godzinę.

źródło: www.psp-nowysacz.pl

W akcji udział brały: