Krużlowa Wyżna- pożar budynku gospodarczego

3 lutego około godziny 16.43 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz najbliższych jednostek OSP z gminy Grybów oraz Korzenna zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Krużlowe Wyżnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była część budynku gospodarczego wraz ze składowanym w nim sianem i słomą. Budynek był przeznaczony do rozbiórki. W odległości kilku metrów znajdował  się niezamieszkały drewniany budynek. Na miejscu znajdował się właściciel, z relacji którego wynikało, że w obiektach nie  ma ludzi a pożar powstał przez  nieuwagę przy wypalaniu pozostałości roślinnych w pobliżu stodoły.  Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu  prądów w natarciu na palący się obiekt. Oświetlenie terenu działań przy pomocy masztów oświetleniowych. Po lokalizacji pożaru przestąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji budynku oraz usunięto na zewnątrz spalone siano w celu jego dokładnego dogaszenia. Intensywne opady śniegu uniemożliwiły odjazd zastępów z miejsca zdarzania dlatego  zadysponowano na miejsce piaskarki.Po posypaniu drogi wszystkie zastępy bezpiecznie powróciły do koszar. Spaleniu uległo składowana siano i słoma oraz część drewnianej konstrukcji budynku.Działania ratowniczo gaśnicze prowadzone przez 10 zastępów i 60 strażaków trwały prawie trzy i pół godziny. Przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przy posługiwaniu się ogniem otwartym.

fot, tekst: www.psp-nowysacz.pl