Trzycierz- potrącenie pieszego

Kolejna drogowa tragedia - poszkodowany w bardzo ciężki stanie trafił do szpitala.

28 stycznia o godzinie 19:53, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Trzycierz, gdzie doszło do zdarzenia drogowego na drodze powiatowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu było już Pogotowie Ratunkowe, której załoga zajmowała się poszkodowanym. Osoba ta była reanimowana. Kierowca samochodu był na miejscu zdarzenia i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (przez długi czas droga powiatowa była całkowicie zablokowana), pomocy załodze Karetki Pogotowia w reanimacji poszkodowanego, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki, kierowaniu ruchem wahadłowo oraz oświetleniu miejsca zdarzenia do momentu zakończenia prac przez Policję.

Działania naszego zastępu trwały około trzy godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz