Odpust parafialny i Złoty Jubileusz ks. abp. Juliusza Janusza

Tegoroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej, który przeżywaliśmy 16 lipca, połączony był z bardzo wyjątkowym wydarzeniem,
a mianowicie Złotym Jubileuszem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Juliusza Janusza.

Przed uroczystą sumą ks. abp. spotkał się ze strażakami OSP Korzenna przy grocie Matki Bożej. Przywitał się ze sztandarem oraz pozdrowił zebranych druhów i druhny, którzy w szyku odprowadzili Księdza Arcybiskupa do kościoła.

Przy tej okazji wygłoszone zostało okolicznościowe kazanie, przedstawiciele poszczególnych stanów w parafii złożyli życzenia Księdzu Arcybiskupowi, a na zakończenie uroczystości można było zobaczyć film z prymicji sprzed pięćdziesięciu lat.