Korzenna- zderzenie dwóch samochodów

Zderzenie dwóch samochodów osobowych - kierujący bez obrażeń.

30 kwietnia o godzinie 16:55, nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego które miało miejsce w Korzennej, na skrzyżowaniu z droga prowadzącą do miejscowości Jasienna.

Po przybyciu, na miejscu znajdowała się policja. Po rozpoznaniu, okazało się że w zdarzeniu drogowym uczestniczyły dwa pojazdy osobowe. Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy znajdowali się na miejscu zdarzenia. Oba samochody znajdowały się na przydrożnej łące.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, odłączeniu klem akumulatora w pojazdach, kierowaniu ruchem wahadłowo, oraz usunięciu z jezdni szkieł z rozbitych samochodów.

Działania naszych strażaków trwały około jednej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz