Bukowiec - pożar budynku mieszkalnego

W miejscowości Bukowiec spłonął budynek mieszkalny - ostatni dom na terenie Gminy Korzenna.

16 stycznia kilkanaście minut po godzinie szesnastej zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz pobliskich jednostek OSP zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Bukowcu.  Po przybyciu na miejsce ustalono, że palił się drewniany budynek mieszkalny. Pożarem objęty był całkowicie dach obiektu pokryty dachówką, który uległ zawaleniu oraz parter budynku. Obecny na miejscu właściciel, przekazał informację, że w chwili powstania pożaru w budynku nikt nie przebywał. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz  podaniu  prądów wody na palący się budynek. Wykonano oświetlenie miejsca zdarzenia. Z płonącego budynku wyniesiono butlę gazową, którą następnie schłodzono. Wykorzystano ciek wodny zlokalizowany w pobliżu pożaru do  zbudowania stanowiska wodnego i zasilenia samochodów strażackich w wodę. Ze względu na bardzo trudne warunki panujące na drodze na miejsce zadysponowano piaskarkę. Po rozebraniu zawalonego stropu oraz więźby dachowej przeszukano pomieszczenia wewnątrz. Kolejne działania polegały na  wykonaniu prac rozbiórkowych zawalonej więźby dachowej, stropu oraz ścian.  Na miejsce przybyli pracownicy Opieki Społecznej z Urzędu Gminy Korzenna. Po dokonaniu całkowitej rozbiórki spalonego budynku, przelano dokładnie wszystkie elementy wodą. Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone przez ponad trzydziestu strażaków trwały sześć godzin. Przyczyna pożar jest nieustalona.

W akcji udział brały:
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz