IV Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

2 lipca 2016 roku odbył się już IV zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Łososinie Dolnej. Impreza odbyła się na Lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego, który w tym roku obchodzi 60-tą rocznice powstania. W imprezie wzięło udział 40 drużyn. Każda z nich liczyła po 7 osób. Z naszej jednostki w zlocie wzięła udział grupa chłopców i grupa dziewczyn. Każda drużyna miała do przejścia trasę widokową, gdzie znajdowały się punkty kontrolne mające za zadanie sprawdzić wiedzę uczestników na temat gminy Łososina Dolna. Kolejne konkurencje odbywały się na płycie lotniska. Należały do nich: przeciąganie liny, przenoszenie poszkodowanego na noszach po torze z przeszkodami z kubkiem wody na głowie, a także rozwiniecie bojowe z elementami musztry. Nie było miejsc pierwszych, ani ostatnich. Liczyła się dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.