Lipnica Wielka - samochód wypadł z drogi

W centrum Lipnicy Wielkiej samochód osobowy wypadł z drogi - kierowca zabrany do szpitala.

11 czerwca o godzinie 17:10, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Lipnica Wielka, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

W chwili przybycia naszych strażaków, na miejscu była już karetka Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z OSP Lipnica Wielka. Prawdopodobnie kierowca stracił panowanie nad pojazdem wpadł do przydrożnego rowu, uderzył i złamał słup betonowy po czym pojazd został wyrzucony i zatrzymał się na jezdni. Kierowca sam opuścił pojazd przed przybyciem służb medycznych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (droga w tym miejscu była przez jakiś czas całkowicie zablokowana), udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu oraz oczyszczeniu jezdni z pozostałości powypadkowych.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna