Dzień Strażaka w OSP Korzenna

Obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce.

7 maja nasza jednostka zorganizowała wewnętrzne obchody Dnia Strażaka.

W pierwszej kolejności nasi strażacy wraz z Pocztami Sztandarowymi uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz Mszy Św. w intencji strażaków oraz ich rodzin.
Po Mszy Św.  strażacy przemaszerowali pod kapliczkę Św. Floriana, na której złożono kwiaty. Następnie uroczystości przeniosły się na plac pod remizą OSP, gdzie Prezes OSP w imieniu zarządu złożył życzenia wszystkim strażakom oraz ich rodzinom. Prezes podziękował oraz wręczył symboliczne grawertony druhom, którzy przez poprzednie pięć lat pracowali w zarządzie OSP. Podziękowania również złożono pani Magdalenie Żuchowicz, która otrzymała kwiaty oraz grawerton za długoletnią pomoc przy organizacji posiłków na różne imprezy strażackie. W tym czasie również wyróżniona została druhna Edyta Kasprzyk, która
otrzymała "mały" upominek w postaci wysokiej klasy telefonu komórkowego oraz kwiaty za wielki sukces podczas zawodów OTWP oraz za kwalifikację na zawody ogólnopolskie .

W uroczystościach wzięli udział pan Jan Budnik oraz pan Andrzej Zięcia, którzy również złożyli życzenia strażakom oraz podziekowali za pracę.

Na zakończenie oficjalnych obchodów kilka słów skierował do strażaków Komendant Stanisław Wojtarowicz, który na koniec zaprosił wszystkich na prawdziwą grochówkę ze specjalnego kociołka.