Łęka- pożar pustostanu (stodoły)

W Łęce paliła się nie używana stodoła - 4 zastępy w akcji oraz trudny dojazd na miejsce zdarzenia.

19 kwietnia o godzinie 20:57, nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Łęka, gdzie doszło do pożaru.

relacja psp-nowysacz.pl:
Kilka minut przed godziną dwudziestą pierwszą 19 kwietnia zauważony został pożar w Łęce. Do gaszenia pożaru zadysponowano zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz trzy zastępy z pobliskich OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliła się stodoła znajdująca się w trudno dostępnym terenie. Przy stodole znajdowały się niezamieszkałe budynki zabudowy gospodarczej. W stodole zgromadzona była duża ilość siana. Do płonącej stodoły prowadził dojazd drogą polną  oraz poprzez łąkę. Strażacy podali prądy wody na palący się budynek oraz zgromadzone siano. Oświetlono teren działań. Usunięto siano z budynku przy użyciu wideł i przelano go wodą. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Strażacy dokonali rozbiórki części konstrukcji oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia po działaniach przed dostępem osób postronnych przy użyciu taśmy ostrzegawczej. Zaopatrzenie wodne realizowano z hydrantu znajdującego się przy drodze głównej. Spaleniu uległo siano, ściany oraz część konstrukcji dachu wraz z pokryciem. Działania gaśnicze trwały ponad trzy godziny.

W akcji udział brały:

-zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz