Siedlce- pożar stodoły

W sobotę 16 stycznia kilkanaście minut po godzinie dwudziestej trzeciej zauważony został pożar w Sidlcach. Do pożaru zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z pobliskich jednostek OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że  pożarem objęty był całkowicie drewniany budynek stodoły. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy wody na palący się budynek. Oświetlono teren działań. Zaopatrzenie wodne zorganizowano w oparciu o hydrant  zlokalizowany w pobliżu pożaru. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów konstrukcji budynku. Usuwano na zewnątrz i dogaszono spalone siano i słomę oraz maszyny. Spaleniu uległ budynek stodoły wraz z wyposażeniem. Działania gaśnicze trwające prawie dwie godziny prowadziło 8 zastępów i 45 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna