Lipnica Wielka - pożar stodoły

W lipnicy Wielkiej doszło do pożaru stodoły - osiem zastępów walczyło z ogniem.

Kilka minut przed godzina dwudziestą trzecią w dniu 8 stycznia do stanowiska kierowania KM PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Lipnicy Wielkiej. Do pożaru zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z pobliskich jednostek OSP.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  pożarem objęta była połowa budynku gospodarczego wraz z dachem. W pobliżu znajdował się murowany budynek mieszkalny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.  Oświetlono teren i podano prądy wody na palący się budynek. Usunięto  na zewnątrz nadpalone  elementy konstrukcji, wyposażenia oraz siana. Zorganizowano dostarczanie wody do pożaru w oparciu o samochód cysternę oraz hydrant. Dokonano rozbiórki części ściany zewnętrznej przy użyciu pilarki spalinowej oraz bosaka. Działania ratowniczo – gaśnicze prowadzone przez 8 zastępów i 40 strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyna powstania pożaru jest nieustalona.

W akcji udział brały:
-trzy zastępy JRG1 PSP Nowy Sacz (w tym cysterna)
-zastęp GBA OSP Korzenna
-zastęp GLM OSP Korzenna