Szlachetna paczka 2015

Mądrze pomożemy Pani Ani z dziećmi

Pani Anna (34 l.) samotnie wychowuje dwóch synów: Wiktora (4 l.) i Szymona (1 l.) wraz z nimi mieszkają rodzice pani Anny: pani Józefa (59 l.) i pan Wojciech (62 l.). Życie rodziny zmieniło się na gorsze rok temu, kiedy od pani Anny bez żadnego wyjaśniania odszedł mąż. Sytuacja finansowa w jednej chwili ze stabilnej stała się krytyczna. Pani Anna była wtedy w ciąży, została bez środków do życia i była zmuszona wrócić do domu rodzinnego, gdzie pod swój dach przygarnęli ją rodzice.

Mimo trudnej sytuacji pani Anna nie poddała się, po długiej walce o przyznanie alimentów uzyskała je. Rodzina mieszka w dwupokojowym domu z kuchnią i łazienką. Utrzymuje się z renty pana Wojciecha oraz alimentów na dzieci, po odliczeniu kosztów mieszkania pozostaje 158 zł na osobę miesięcznie.

Pani Anna chciałaby możliwie jak najszybciej podjąć pracę na pełen etat, aktywnie podejmuje działania pozwalające zwiększyć kwalifikacje - ostatnio ukończyła kurs na kasę fiskalną. Marzy o tym, żeby ustabilizować dzięki temu sytuację finansową i dać dzieciom dobry start w życiu. Pani Anna jest bardzo dumna ze swoich dzieci, to one dają jej dużo energii.

Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe codzienne produkty, na które często rodzinie brakuje pieniędzy, dlatego dla pani Anny szczególnie ważne są: żywność, środki czystości oraz odzież dla dzieci.

Chcemy mądrze pomagać.

W tym roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia planujemy kolejny raz włączyć się w akcję Szlachetna Paczka, akcję która obejmuje pomocą osoby/rodziny które nie zarabiają na wyglądaniu na biednych i nauczyli się bezradności, lecz pomaga tym, którzy oprócz niskiego dochodu muszą zmagać się z innymi barierami. SZLACHETNA PACZKA dociera do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc meterialna staną się impulsem do zmiany. Bardzo często są to rodziny/osoby, które doświadczyły trudnych sytuacji losowych takich jak choroba, niepełnosprawność, starość, samotność, samotne rodzicielstwo czy nieszczęśliwy wypadek, który drastycznie zmienił sytuację finansową, niejednokrotnie jest to śmierć lub wypadek głównego czasem jedynego żywiciela rodziny. Dla takich ludzi każdy dzień jest wyzwaniem dlatego MY STRAŻACY I WSZYSCY LUDZIE DOBREJ WOLI chcemy im pomóc.

Cytując ideały Szlachetnej Paczki pomagajmy mądrze!

Bieda jest wielkim nieszczęściem. Jesteśmy wrażliwi i pragniemy wyciągać z cienia tych, o których wszyscy zapomnieli.

Każdy powinien pomagać. Ale tylko mądrze.

Mądra pomoc to taka, która sprawia, że człowiek zaczyna sam sobie radzić w życiu. Podnosi w nim poczucie własnej wartości i motywuje go do pracy

Wspierając Paczkę wprawiasz w ruch koło dobroczynności – dzięki Tobie łączymy wolontariuszy, darczyńców, rodziny i dzieci w potrzebie.

Baza Rodzin otwarta będzie od 21.11.2015, wybierzemy rodzinę, której z całych sił i w pełni zaangażowania postaramy się pomóc. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już po raz trzeci MDP Korzenna przy pomocy druhen i druhów OSP Korzenna sfinalizowała akcję Szlachetna Paczka. Zbiórka żywności trwałej, środków czystości, artykułów szkolnych oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie domu dla pani Ani i jej rodziny odbyła się 5-tego grudnia. Dzięki hojności wielu darczyńców mogliśmy wzbogacić zgromadzone produkty o nowe zabawki, ubrania, buty i wiele innych przydatnych w gospodarstwie domowym produktów.

Do magazynu w OSP Czerniec zawieźliśmy 47 paczek. Wraz z wolontariuszami po dokonaniu wszelkich formalności udaliśmy się do pani Ani i jej rodziny. Wszystkie paczki zostały wniesione do pokoju, w którym Rodzina rozpakowywała je ze łzami w oczach. Widać było wdzięczność, wzruszenie i radość z otrzymanych prezentów. Starszy z chłopców – Wiktor – od razu rozpakowywał po kolei wszystkie pudełka i sprawdzał co w której się znajduje. Bardzo ucieszył się z prezentu dla siebie (ubrań, butów, książeczek edukacyjnych, samochodów, motoru a szczególnie z globusa). Szymon (młodszy chłopiec) był zachwycony strażakami, u każdego siedział na kolanach, rozpakowywał również paczki J

Zbiórka w remizie OSP - Zobacz zdjęcia!

Pakowanie prezentów - Zobacz zdjęcia!

Prezenty - Zobacz zdjęcia!

Fianł akcji - Zobacz zdjęcia!