Łęka- zderzenie trzech pojazdów.

W piątek 30 października kilka minut po godzinie dziesiątej zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz zastęp z OSP Korzenna zadysponowane został do zdarzenia w Łęce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierujący. Obaj kierujący byli poza pojazdami. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Samochody blokowały częściowo jednię. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującym. Poszkodowani zostali przekazani przybyłej  załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. W trakcie działań ustalono, że w zdarzeniu brał udział autobus kursowy. Autobusem podróżowało około 20 osób w chwili przybycia na miejsce zastępów straży przemieszczały się do innego autobusu i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Na czas działań ruch na drodze zablokowany w obydwu kierunkach. Na miejsce działań przybył patrol Policji. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

tekst: www.psp-nowysacz.pl