Koniuszowa- zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Na drodze gminnej w Koniuszowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - trzy osoby zabrane do szpitala.

13 września o godzinie 10:35 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Mogilno, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Ze względu na informację ze SKKM o uwięzionych osobach w pojazdach, nasi strażacy na miejsce zdarzenia udali się samochodem GLM na którym jest sprzęd do ratownictwa technicznego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że na wąskiej drodze gminnej doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Samochody znajdowały nie na jezdni. Z samochodów wyciekły płyny eksploatacyjne.

W momencie przybycia naszych strażaków osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Nasi strażacy wraz z kolegami z OSP Mogilno udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratowników medycznych.

Działania strażaków polegay na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozłączeniu klem akumulatora w obu pojazdach, pomocy w przetransportowaniu osób poszkodowanych do karetek, oraz posprzątaniu jezdni z pozostałości powypadkowych.

Działania naszych strażaków trwały około półtorej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GLM OSP Korzenna