Łyczana- pożar budynku gospodarczego.

W Łyczanej spłonął budynek gospodarczy - działania strażaków trwały pięć godzin.

W dniu 27 sierpnia około 17.36 zauważony został pożar w Łyczanie . Do pożaru zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz trzy zastępy z pobliskich OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta była stodoła wykonana w całości z drewna. Przed przybyciem pierwszych zastępów straży częściowemu zawaleniu uległa konstrukcja dachu. Nad stodołą prowadzone były linki energetyczne stanowiące zasilanie budynku mieszkalnego w energię elektryczną, które w wyniku oddziaływania płomienia uległy przepaleniu. Bezpośrednio zagrożony był budynek mieszkalny oddalony od płonącej stodoły o kilka metrów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy wody w obronie na zagrożony budynek mieszkalny na którym widać wyraźne ślady oddziaływania wysokiej temperatury oraz na płonącą stodołę w pierwszej kolejności od strony budynku mieszkalnego. Zorganizowano zaopatrzenie wodne poprzez zasilanie samochodów za pomocą dwóch pomp pływających z płynącego w pobliżu cieku wodnego. Po zmniejszeniu napływu wody dodatkowo poprzez dowożenie wody ze znajdującego się w pobliżu hydrantu. Po ugaszeniu pożaru wykonano prace rozbiórkowe budynku stodoły w celu jej dogaszenia. Działania strażaków wsparły przybyłe na miejsce dwie koparki. Dogaszano i przelewano tlące się belki i materiały. Po zapadnięciu zmroku oświetlono teren działań. Sprawdzono kamerą termowizyjną budynek mieszklany. Całkowitemu spaleniu uległa stodoła wraz ze znajdującym się w niej przedmiotami i narzędziami. Gaszenie pożaru trwało pięć godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

źródło: www.psp-nowysacz.pl