Jasienna- pożar budynku gospodarczego.

W Jasiennej doszło do pożaru budynku gospodarczego, rok temu palił się ten sam budynek.

5 lipca o godzinie 00:39 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Jasienna, gdzie doszło do pożaru budynku gospodarczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia nasi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zbudowali dwie linie gaśnicze i przystąpili do gaszenia ognia. Ogień zajął część poddasza wraz z dachem. Następnie strażacy odkręcili cześć poszycia dachu (blacha) w celu oddymienia pomieszczenia. Z poddasza została usunięta słoma i siano. Stanowisko zasilania wodnego strażacy zbudowali na pobliskiej rzece. Teren działań został oświetlony za pomocą agregatu prądotwórczego wraz z najaśnicami oraz masztów na samochodach bojowych.

Po około trzech godzinach pożar został ugaszony i zastępy powróciły do swoich baz.

Warto wspomnieć, że rok temu doszło do pożaru tego samego budynku. O tamtym zdarzeniu możesz przeczytać tutaj.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna