Obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce.

Msza Święta w intencji strażaków z naszej osp, podczas której poświęcony został Feretron Św. Floriana - obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce.

2 maja zorganizowany został Dzień Strażaka w naszej OSP.

Obchody rozpoczęły się zbiórką pod remizą OSP. Następnie strażacy przemaszerowali do Kościoła gdzie odbyła się Msza Św. w intencji strażaków z OSP Korzenna. Podczas nabożeństwa został poświęcony Feretron Św. Floriana, który będzie noszony przez naszych strażaków podczas różnych uroczystości kościelnych. Piękne słowa podczas kazania wygłosił Ks. Zbigniew, kierując m.in. słowa uznania do naszych druhów. Na Mszy Św. były również relikwie Św. Floriana, które zostały przywiezione przez strażaków z OSP Brzezna. Obecny był również Ks. Mariusz -przyjaciel naszych strażaków, który nie tak dawno pracował w naszej parafii, a teraz przebywa w Brzeznej.  O obchodach Dnia Strażaka wzięli również udział koledzy druhowie z DHZ Nowa Lubownia, Członkowie Honorowi oraz sympatycy naszej straży.

Po Mszy Św. strażacy przemaszerowali pod remizę OSP, gdzie przed Kapliczką Św. Floriana zostały złożone kwiaty i został zapalony znicz.

Na koniec były życzenia od Komendanta i przybyłych gości, oraz poczęstunek dla wszystkich.

Dziękujemy prezesowi Gminnej Spółdzielni panu Krzysztofowi Kubiak oraz panu Andrzejowi Zięcina za pomoc w zarganizowaniu Dnia Strażaka. Dziękujemy również wszystkim druhom, druhnom oraz MDP za liczny udział w tym wyjątkowym dniu.

Zobacz zdjęcia -fot. G.Sudo!