Jasienna- pożar w kotłowni.

Pożar w kotłowni w Jasiennej - jedna osoba poparzona.

25 kwietnia o godzinie 21:10 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Jasienna, gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia naszych strażaków, na miejscu działali już koledzy z OSP Jasienna. Po rozpoznaniu sytuacji ustalono, że doszło do pożaru w kotłowni i ogień został szybko ugaszony, natomiast w mieszkaniu znajduje się mężczyzna, który w wyniku powstałego pożaru został poparzony. Nasi druhowie wraz ze strażakami z PSP udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu. Poparzone części ciała zostały obłożone opatrunkiem hydrożelowym oraz został podany tlen. Do momentu przybycia pogotowia ratunkowego, poszkodowany znajdował się pod opieką strażaków.

Następnie po przekazaniu poszkodowanego załodze karetki ustalono, że w kotłowni zostały nadpalone kable prądowe, które uniemożliwiły włączenie prądu. Na miejsce zostało zadysponowane pogotowie energetyczne.

Po tych działaniach nasi strażacy udali się do swojej bazy natomiast na miejscu pozostał zastęp PSP oraz OSP Jasienna.

Działania naszego zastępu trwały około godziny czasu.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna