Korzenna- samochód osobowy wypadł z drogi.

Na bardzo śliskiej jezdni, kierująca straciła panowanie nad pojazdem- została zabrana do szpitala.

W dniu 2 kwietnia o godzinie 6:57 nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Korzennej, "pod Kościołem", na drodze powiatowej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszych strażaków jako pierwszej służby ratowniczej, po rozpoznaniu okazało się, że samochód osobowy uderzył w przydrożną barierę betonową i zawisł nad rzeką.

Samochodem podróżowała jedna osoba która znajdowała się w samochodzie. Kierująca kobieta uskarżała się na silny ból ręki oraz źle się czuła. Nasi strażacy za pomocą szyny usztywnili rękę oraz udzielili wsparcia psychicznego kobiecie do momentu przybycia karetki pogotowia ratunkowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w pojeździe, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W czasie akcji został wprowadzony ruch wahadłowy, który powadzili strażacy. Na koniec, na prośbę Policji samochód został wyciągnięty na jezdnię i przemieszczony w bezpieczne miejsce.

Działania naszych strażaków trwały około jednej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna