Korzenna - dwa pożary trawy w tym samym czasie.

Do dwóch pożarów suchej trawy doszło w tym samym czasie w Korzennej.

17 marca o godzinie 22:43 nasz zastęp został zadysponowany do pożaru trawy, który miał miejsce w Korzennej, przy drodze powiatowej w kierunku Nowego Sącza.Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się łąka przy drodze powiatowej na granicy Korzenna/Trzycierz. Do gaszenia ognia strażacy użyli tłumic.Po kilkunastu minutach ogień został ugaszony i strażacy udali się do remizy.

Po przybyciu pod remizę druhowie zauważyli kolejny pożar w Korzennej w rejonie "Nad Piekarnią". Po zgłoszeniu tego faktu, decyzją MSK zastęp udał się w tamtym kierunku.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się trawa przy drodze gminnej. Natychmiast strażacy przystąpili do gaszenia ognia, ponieważ ogień był już bardzo blisko pobliskiego lasu. Paliło się około 30 metrów od lasu. Ogień na szczęście został szybko ugaszony.

Działania naszych strażaków w obu akcjach trwały niecałą godzinę.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna