Łęka – zderzenie dwóch samochodów osobowych.

Do zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Łęka, trzy osoby zabrane do szpitala.

relacja www.psp-nowysacz.pl:
W dniu 11 marca po godzinie szóstej rano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sącz oraz z OSP Korzenna i Siedlce zadysponowane zostały do Łęki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Jeden samochód blokował pas ruchu na drodze, natomiast drugi znajdował się na kołach częściowo w pobliskim potoku. Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga udzielała pomocy osobom poszkodowanym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań,  odłączeniu klem akumulatora.  Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Po przybyciu na miejsce kolejnych karetek Pogotowia strażacy udzielili pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki. Do szpitala zostało przewiezione trzy osoby w tym dwie dorosłe oraz dziecko. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia patrolu z Wydziału Ruchu Drogowego Policji na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z  OSP Korzenna, której strażacy kierowali wahadłowo ruchem na drodze. Po zakończeniu czynności Policji usunięto samochód z jezdni na pobliską posesję. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna