Korzenna - samchód w rowie.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w Korzennej. Czwórka dzieci zabrana do szpitala.

07 marca o godzinie 11:25 nasz zastęp został zadysponowany do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Korzennej na drodze powiatowej w kierunku miejscowości Jasienna.

Po przybyciu naszego zastępu jako pierwszej służby ratunkowej, po rozpoznaniu okazało, że samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie równolegle do osi jezdni i stał na kołach. Ustalono, że samochodem jechała jedna osoba dorosła oraz czwórka dzieci. W samochodzie na tylnym siedzeniu znajdował się chłopczyk, który uskarżał się na ból nogi. Reszta osób podróżujących samochodem znajdowała się poza pojazdem.

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poszkodowanemu chłopczykowi udzielono wsparcia psychicznego, założono kołnierz ortopedyczny. Następnie wraz z ratownikami pogotowia ratunkowego ustabilizowano nogę za pomocą szyny, oraz za pomocą deski ortopedycznej wyciągnięto chłopca z samochodu.  Następnie strażacy odpięli klemy akumulatora.
Osobami, które podróżowały tym samochodem zajęły się zespoły pogotowia ratunkowego. Karetki przetransportowały dzieci do szpitala. Razem z nimi pojechali rodzice.

Od momentu przyjazdu naszego zastępu droga powiatowa przez pewien czas była całkowicie nieprzejezdna.

Po zakończeniu działań ratowniczych i przyjeździe na miejsce zdarzenia Policji zastępy strażackie rozjechały się do swoich baz.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna