Zebranie sprawozdwcze za 2014 rok!!!

25 stycznia 2015 roku o godzinie 10:00 w budynku Remizy OSP Korzenna odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014.

Spotkanie rozpoczął Prezes naszej jednostki - dh Janusz Szambelan. Następnie przywitał zaproszonych gości (posła na sejm RP Andrzeja Czerwińskiego a zarazem naszego członka honorowego, Dh Zygmunt Paruch V-ce Prezesa ZOPZOSPRP w Nowym Sączu, dha Jano Wojczaka wraz z delegacją strażaków DHZ Nowa Lubownia, pana Andrzeja Zięcinę naszego członka honorowego, Dh Waldemara Olszyńskiego naszego członka honorowego a zarazem Dyrektora MORDu oraz pana Leszka Szambelana prezesa Stowarzyszenia "Pogórzanie"`). Zaproponował na przewodniczącego zebrania (tradycyjnie) dha Waldemara Olszyńskiego. Propozycja została przyjęta zarówno przez dha Olszyńskiego jak i obecnych strażaków.

Wybrano protokolanta, Komisję Uchwał i Wniosków. Następnie przedstawiono sprawozdanie z działalności i pla działalności na 2015 rok (Prezes), sprawozdanie finansowe i plan finansowy na 2015 rok (Skarbnik), sprawozdanie Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla Zarządu (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej). Dh Kamil Gargas przedstawił sprawozdanie z działalności MDP przy OSP w Korzennej.

Po podsumowaniu minionego roku w OSP Korzenna był czas na dyskusję, podczas której głos zabierali zaproszeni goście oraz nasi strażacy. Wszyscy wypowiadali się pozytywnie o naszej jednostce, zwracali uwagę na ilość akcji ratowniczo-gaśniczych (63 akcje), na udział w licznych szkoleniach organizowanych przez Powiat jak i samą jednostkę OSP, wyrazy uznania przekazano także za pracę z młodzieżą i ich szkolenie. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach wyrażali wdzięczność za organizację akcji krwiodawstwa stwierdzając, że dzięki naszej akcji niejedno życie ludzie zostało uratowane. W samym 2014 roku zebraliśmy w sumie 47,25 litra krwi,a od początku trwania akcji czyli od marca 2008 roku zebraliśmy 301,05 litrów krwi. Szczególne podziękowanie oraz pochwałę otrzymała nasza jednostka na ręce  Komendanta Stanisława Wojtarowicza za profesionalne zorganizowanie obchodów 80-lecia naszej straży.

Po zebraniu sprawozdawczym zaproszeni goście udali się do sali, gdzie zjedli gorący posiłek, ciasto i kawę/herbatę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zebrania, za posprzątanie i przygotowanie sal na zebranie oraz za gorące danie dla wszystkich obecnych na zebraniu.