Słowikowa- pożar poddasza w budyku mieszkalnym!!!

W Słowikowej doszło do pożaru budynku mieszkalnego, spaleniu uległo część poddasza.

25 listopada o godzinie 03:14 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Słowikowa, gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ze względu na bardzo trudne warunki drogowe (padający śnieg i śliska jezdnia) wszystkim zastępom dojazd do miejsca zdarzenia wydłużył się o kilka minut.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się na poddaszu w budynku mieszkalnym. Budynek zbudowany był w całości z drewna więc była obawa, że ogień może się rozprzestrzenić. Strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do lokalizacji ognia oraz do jego gaszenia. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do rozbiórki części poddasza. W tym czasie inni strażacy pomagali właścicielom w wynoszeniu części mienia (meble, sprzęt RTV...), aby zapobiec zalaniu wodą. Teren działań został oświetlony za pomocą agregatu prądotwórczego wraz z najaśnicami.

Po ponad dwóch godzinach po dokładnym sprawdzeniu budynku dowódca akcji zakończył działania. Na miejscu pozostał jeden zastęp w celu kontroli pogorzeliska.

Działania naszych strażaków trwały około 2,5 godziny czasu.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GCBA JRG 1 PSP Nowy Sącz
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Jelna
- zastęp GLM OSP Siedlce
- zastęp GLM OSP Janczowa
- Policja
- Pogotowie Energetyczne

Zdjęcia z pożaru dostpne na stronie: www.psp-nowysacz.pl

fot: www.psp-nowysacz.pl