SZLACHETNA PACZKA PORAZ DRUGI Z OSP KORZENNA

Szlachetna Paczka – ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom najuboższym, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy. Osoby potrzebujące otrzymują artykuły pierwszej potrzeby odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

Odwiedzając stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl od 22 listopada można było wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Wybraliśmy rodzinę pana Piotra, który samotnie wychowuje trójkę dzieci: Michała (16l), Karola (15l) oraz Kasię (13l).

Rodzina Pana Piotra jest w trudnej sytuacji od stycznia tego roku, kiedy to żona Pana Piotra zachorowała i kilkanaście miesięcy temu zmarła. Od tamtego czasu Pan Piotr musiał przerwać swoją stałą pracę i zająć się żoną oraz dziećmi. Aktualnie w miarę możliwości pracuje dorywczo. Pan Piotr choruje na cukrzycę i nie zawsze wykupuje wszystkie przepisane lekarstwa. Rodzina najbardziej potrzebuje środków czystości i żywności, będą również bardzo wdzięczni za kołdrę pościel.

Skromnie proszą o żywność (herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach), środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pastę do zębów, szczoteczkę do zębów, mydło/żel myjący), artykuły szkolne (zeszyty, piórnik, plecak, przybory do pisania) oraz przedmioty stanowiące wyposażenie mieszkania jak: ręczniki, koc, poduszki, kołdrę, pościel.

Prosimy ludzi o dobrym sercu o włączenie się w akcję. Zbiórka żywności trwałej, środków czystości, artykułów szkolnych oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie mieszkania odbędzie się 06 grudnia 2014r. między godziną 900 a 1100 w budynku Remizy OSP w Korzennej.

W mikołajkowe przedpołudnie odbyła się zbiórka żywności trwałej, środków czystości, artykułów szkolnych oraz przedmiotów stanowiących wyposażenie domu dla rodziny Pana Piotra. Uzupełnieniem zgromadzonych przedmiotów/produktów były zakupy pozwalające zaspokoić ich potrzeby i marzenia. Zebrane fundusze umożliwiły zakup kurtki zimowej, obuwia, kołdry, poduszki, koca i radia kuchennego, a także wzbogaciły zasób żywność trwałej i środków czystości. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu darczyńców do magazynu Szlachetnej Paczki w Laskowej dostarczyliśmy 28 paczek, które 13 grudnia trafiły do wybranej przez nas rodziny.

Pan Piotr po otrzymaniu darów, dzwonił do koordyntorki naszej Szlachetnej Paczki z ogromnymi podziękowaniami, pełen wzruszenia dziękował wszystkim, którzy się zaangażowali i im pomogli. Prezenty spełniły ich marzenia. Wolontariuszka opiekująca się Rodziną przyjechała późnym wieczorem do naszej remizy z kartką świąteczną ręcznie zrobioną przez Rodzinę pana Piotra oraz ciastem, które było wyrazem wdzięczności za pomoc – ciasto mmmmmmmmm pycha J .

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które udzieliły wsparcia. Cieszymy się, że akcja zyskała tak dużą aprobatę. Dziękujemy również świętemu Mikołajowi, który w dniu zbiórki nie zapomniał o dobrych ludziach – darczyńcach. Czekał na nich z miską pełną cukierków.