Jasienna- zderzenie dwóch samochodów!!!

W Jasiennej zderzyły się dwa samochody - jedna osoba została zabrana do szpitala.

6 listopada o godzinie 8 nasz zastęp został zadysponowany do wypadku drogowego, który miał miejsce na drodze powiatowej w miejscowości Jasienna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jako pierwszej służby ratowniczej po rozpoznaniu, okazało się że doszło do zderzenia dwóch samochodów (osobowy oraz bus). Samochód osobowy znajdował się na jezdni z rozwalonym przodem, natomiast bus wpadł do rzeki i leżał na boku. Z samochodu osobowego widoczny był wyciek płynów eksploatacyjnych. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca busa znajdował się na miejscu zdarzenia i nie uskarżał się na żadne dolegliwości, natomiast kobieta w lekkim szoku, która kierowała osobówką znajdowała się w inny samochodzie pod opieką osób postronnych.

Działania naszych strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przed medycznej kobiecie oraz wsparcie psychiczne do momentu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, odłączono klemy akumulatorów w obu pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Na miejsce został zadysponowany ciężki samochód ratownictwa technicznego, za pomocą którego bus został wyciągnięty z koryta rzeki.

Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję nasz zastęp powrócił do bazy.

Działania naszego zastępu trwały ponad trzy godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz (SCRt Renault Kerax, GBA 2,5/24 Renault Midlum)
- Zespół Karetki Pogotowia Ratunkowego
- Policja