Jasienna - poszukiwanie zaginionej osoby!!!

W Jasiennej na prośbę policji nasi strażacy pomagali w szukaniu zaginionej kobiety.

27 lipca o godzinie 19:51 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Jasienna gdzie zaginęła kobieta.

Po przybyciu na miejscu zdarzenia pracowali już strażacy z Lipnicy Wielkiej, Jasiennej oraz Policja. Przed przybyciem naszego zastępu koledzy z sąsiednich jednostek przeszukali pobliski teren lecz kobiety nie znaleźli. Dalsze poszukiwania były prowadzone pod nadzorem policji oraz specjalistycznej grupy poszukiwawczej z Nowego Sącza. Nasi strażacy podzielili się na dwie grupy. Jedna grupa szukała z policją, druga zaś z kolegami z grupy poszukiwawczej. Po około godzinie czasu wspólnie zdecydowano aby utworzyć tyralierę i przeszukać pobliski teren. Działania te nie przyniosły skutku. Decyzją dowódcy akcji poszukiwania zostały zawieszone do poranka następnego dnia.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się kobieta, która zaginęła znalazła się i poszukiwania nie zostały wznowione następnego dnia.

Działania naszych strażaków trwały około cztery godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Lipnica Wielka