Jasienna-pożar budynku gospodarczego!!!

W dniu 17 lipca kilka minut przed godziną dwudziestą trzecią w Jasiennej został zauważony pożar budynku gospodarczego. Do gaszenia pożaru zadysponowano łącznie dziesięć zastępów. W tym cztery z PSP i sześć z jednostek OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru budynku gospodarczego. Pożarem objęte było całe poddasze budynku. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów PSP na miejscu znajdowała się OSP Jasienna oraz Korzenna, które gasiły pożar. Przed przybyciem straży pożarnej z budynku zostały wyprowadzone zwierzęta inwentarskie. Na miejscu obecne było pogotowie energetyczne oraz Policja. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz w dalszym ciągu podawaniu prądów gaśniczych. Oświetlono miejsce zdarzenia oraz utworzono punkt poboru wody z pobliskiej rzeki na bazie dwóch pomp pływających. Wprowadzono rotę ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych na poddasze budynku w celu ugaszenia palącego się siana oraz słomy. Usunięto tlące się siano na zewnątrz budynku oraz go dogaszano. Spaleniu uległo siano oraz słoma a także konstrukcja dachu. Zniszczeniu uległo pokrycie dachu.  Działania gaśnicze trwały ponad cztery godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

W akcji udział brały:
- cztery zastępy JRG1 PSP Nowy Sącz