II zlot MDP w Podegrodziu!!!

II Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Podegrodziu rozpoczął się 28.06.2014 roku o godzinie 8:30. Zapisana drużyny odebrała podkoszulki, materiały na zlot oraz bloczki na posiłek. W zlocie uczestniczyło 46 drużyn pięcioosobowych + opiekun i kierowca. Wszyscy mieli do wykonania zadania takie jak:

- marsz z zaliczeniem czterech charakterystycznych punktów, na których odbywały się sprawdziany wiedzy pożarniczej oraz wiedzy o Podegrodziu, które w tym roku obchodzi jubileusz 1000-lecia istnienia.

- na stadionie sportowym  w Podegrodziu odbywała się rywalizacja sportowa:

drużyny rywalizowały w łapaniu jak największej ilości wody do wiaderek z kurtyny wodnej (widoczne na filmiku)

pożarniczy tor przeszkód z jajami – slalom między tyczkami z dwiema prądownicami + rozłączenie węży, bieg przez opony + zwinięcie węża, nalanie wody do 5 litrowej butelki, nalewanie do hydronetki wody z pomocą prądownic + pompowanie wody do nalewaka, jajka przenoszą opiekunowie drużyn na pyszczkach prądownic wodnych (widoczne na filmiku)

przeciąganie liny.

Pierwszy Powiatowy zlot odbył się w ubiegłym roku w Starym Sączu i wzięło w nim udział 28 drużyn.