Wojewódzkie zawody MDP w Wadowicach!!!

9 miejsce naszych dziewcząt na wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych w Wadowicach.

15 czerwca 2014 dzień, w którym równolegle w zawodach gminnych dla starszych strażaków w Grybowie odbywały się zawody dla drużyn MDP według regulaminu CTiF lecz na szczeblu wojewódzkim w Wadowicach.

W tych zawodach nasz powiat, gminę i naszą jednostkę reprezentowały dziewczyny z naszej OSP w składzie: Natalia Tarasek, Klaudia Szczecina, Joanna Kubisz, Anna Damasiewicz, Justyna Świerad, Dominika Kubisz, Sylwia Janusz, Agnieszka Śpiewak, Edyta Kasprzyk, Jessica Halaś.

Drużynę do zawodów przygotowywali: Kinga Nikiel i Dominik Wojtarowicz.

Startując w zawodach dziewczyny rywalizowały w swojej kategorii z piętnastoma drużynami z terenu całego województwa małopolskiego. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo zacięta i wyrównana ale prowadzona na zasadach wzajemnego poszanowania i w duchu sportowej rywalizacji.

W wyniku rozegrania dwóch konkurencji tj. sztafety pożarniczej 9X50 m i ćwiczenia bojowego nasza drużyna zajęła 9 miejsce.

Miejsce, które nie było może spełnieniem marzeń ale miejsce, którego nie należy się wstydzić. Dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Trzeba dodać że udział naszych dziewcząt w zawodach wojewódzkich był pierwszym od niepamiętnych czasów. Strat ten pozwolił na zdobycie nowych doświadczeń i wiedzy do startów i przygotowania drużyny do następnych zawodów różnego szczebla.

Należy szczególnie podziękować dziewczynom za zaangażowanie i wytrwałość w treningach jak również za walkę o zdobycie jak najlepszego miejsca. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu drużyny do zawodów i jej udziale w zawodach tj.: Zarządowi Gminnemu OSP, Wójtowi Gminy Korzenna, Zarządowi OSP Korzenna, p. Barbarze Stawiarskiej, druhowi Mateuszowi Klimkowi i wielu innym osobom.