Ćwiczenia na Bukowcu!!!

OSP Korzenna na ćwieczniach w Bukowcu.

W dniach 26 -27 maja przeprowadzono ćwiczenia taktyczno – bojowe „Bukowiec 2014”. Tematem ćwiczeń było poszukiwanie zaginionych osób w kompleksie leśnym oraz w jaskini „Diabla dziura”. Poszukiwano grupy dwunastoosobowej, która rozproszyła się w kompleksie leśnym. Dwie osoby z obrażeniami nie mogło się wydostać z jaskini „Diabla dziura”. W poszukiwaniach wzięli udział Policjanci, Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych,  strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej „Kraków”, strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo - ratowniczej „Nowy Sącz” wraz  zpsami poszukiwawczymi, strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego „Krynica”. Podczas ćwiczeń współpracowano z Sądeckim Pogotowiem Ratunkowym,  ze służbą leśną oraz zarządzaniem kryzysowym gminy Korzenna. W ramach ćwiczeń w dniu 26 maja w siedzibie KM PSP odbyła się narada w której uczestniczyli przedstawiciele Policji, GOPR oraz PSP podczas której omówiono zasady współpracy w trakcie prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych. Następnie odbyła się tura trzech szkoleń dla Naczelników jednostek OSP z powiatu nowosądeckiego , którą prowadził przedstawiciel PSP oraz GOPR. W dniu 27 maja odbyły się ćwiczenia praktyczne na obszarze Rezerwatu Przyrody Nieożywionej „Diable Skały” w Bukowcu. Realizacje epizodu praktycznego oceniali rozjemcy z KW PSP w Krakowie.

Zdjęcie oraz tekst: www.psp-nowysacz.pl