Potężna ulewa nad gminą - duże zniszczenia!!!

Kolejny dzień z deszczem okazał się tragiczny w skutkach, zalane domy, zerwane mostki, bardzo dużo zniszczeń.

16 maja w godzinach popołudniowych nad m.in. nad naszą gminą zaczęło bardzo mocno padać. Ulewie niemal cały czas towarzyszyła burza. W momencie rzeki i potoki wezbrały a co najgorsze ruszyła woda z pól zalewając wszystko co stanęło na jej drodze.

Nasze działania zaczęły się w Korzennej w okolicach stacji benzynowej gdzie woda zalała kilka domów. Działania w tamtym rejonie polegały na ratowaniu dobytku, zabezpieczaniu domów za pomocą worków z piaskiem oraz odprowadzeniu wody w możliwy sposób tak aby nie zalewała gospodarstw domowych. Sytuacja była bardzo trudna gdyż cały czas mocno padający deszcz powodował iż woda zlewała się z pobliskich pól i utrudniała pracę strażaków.

Po zakończeniu pracy w tamtym rejonie nasi strażacy udali się pod ośrodek zdrowa w Korzennej gdzie napełniali worki piaskiem i rozwozili do osób które potrzebowały pomocy. Do rozwożenia worków użyto naszego samochodu GLM oraz kilka prywatnych samochodów dostawczych, prywatnych osób w tym także strażaków. Napełniono około 500 worków.

Po tych działaniach nasi druhowie przemoknięci i zmarznięci powrócili do remizy i rozeszli się do domu.

Działania naszych strażaków trwały około pięć godzin.