Wojnarowa - zderzenie dwóch samochodów osobowych!!!

Do groźnego wypadku doszło w Wojnarowej - dwie osoby zabrane do szpitala.

1 grudnia o godzinie 17:44 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Wojnarowa, gdzie na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wilczyska miał miejsce wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia (równocześnie z karetką pogotowia ratunkowego), okazało się że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden pojazd wypadł z drogi i znajdował się poza jezdnią na przydrożnym polu natomiast drugi pojazd znajdował się w przydrożnym rowie.

Prawdopodobnie oba samochody poruszały się w tym samym kierunku. Jeden z kierowców wyprzedzał drugi pojazd i doszło do zderzenia samochodów. Kierowcy utracili panowanie nad pojazdami i swoją jazdę zakończyli poza jezdnią.

W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które zostały zabrane do szpitala w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Załodze Pogotowia Ratunkowego w przetransportowaniu poszkodowanej osoby do karetki, zostały odłączone klemy akumulatora w obu pojazdach oraz w jednym zakręcono zawór gazu w instalacji LPG, oświetlono teren działań przy pomocy agregatu prądotwórczego wraz z najaśnicami.

Podczas działań ratowniczych droga powiatowa była całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Po zakończeniu tych działań decyzją Dowódcy akcji na miejscu pozostał zastęp OSP Wojnarowa natomiast pozostałe  zastępy straży powróciły do swoich baz.

Działania naszych strażaków trwały około jednej godziny.

W akcji udział brały:
- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Wojnarowa
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- dwa Zespoły Karetki Pogotowia Ratunkowego
- Policja

zdjęcia niebawem!

zdjęcie: arch. www.mojagminakorzenna.pl

O zdarzeniu można przeczytać również na stronie www.mojagminakorzenna.pl