Wojnarowa - pożar ściółki leśnej!!!

W Wojnarowej paliła się ściółka leśna - na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się.

23 października o godzinie 18:03 nasz zastęp został zadysponowany do miejscowości Wojnarowa do palącej się ściółki leśnej.

Po przybyciu, na miejscu zdarzenia był już zastęp OSP Wojnarowa, który prowadził czynności gaśnicze. Palił się brzeg (początek lasu) zarośnięty krzakami i drzewami. Nasi strażacy zbudowali jedną linię gaśniczą i przystąpili do gaszenia ognia. Druhowie z OSP Wojnarowej zorganizowali punkt czerpania wody w rzece płynącej obok palącego się brzegu. Teren działań strażaków został oświetlony przy użyciu agregatu prądotwórczego wraz z najaśnicami.

Po ugaszeniu ognia i dokładnym sprawdzeniu miejsca zdarzenia zastępy powróciły do swoich baz.

Działania naszych strażaków trwały około półtorej godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna