Korzenna - pożar na poddaszu w budynku mieszkalnym!!!

W jednym z domów w Korzennej doszło do pożaru na poddaszu - na szczęście ogień szybko ugaszono i straty okazały się niewielkie.

relacja psp-nowysacz.pl:
Pięć minut przed południem w dniu 1 października br. na poddaszu budynku mieszkalnego w Korzennej został zauważony pożar. Do zdarzenia zadysponowano miejscową jednostkę OSP, OSP Wojnarowa oraz dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce pożaru ustalono, że  pożarem objęte było powierzchniowo ocieplenie stropu, więźba dachowa i zgromadzone przedmioty. Pożar miał miejsce głównie w obrębie komina. W czasie powstania pożaru w budynku nie było domowników. Przybyły właściciel podjął skuteczne działania gaśnicze z sąsiadem przy użyciu  wiadra z wodą, ograniczając rozprzestrzenianie się ognia. Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru. Podano jeden prąd wody. Prąd wody podano do wewnątrz budynku po klatce schodowej na poddasze. Drugi prąd wody z linii szybkiego natarcia w celu dogaszania wynoszonych rzeczy z poddasza. Oddymiono pomieszczenie poprzez otwarcie okien. Wyniesiono na zewnątrz budynku tlące się zgromadzone przedmioty. Dogaszono tlącą się więźbę dachową. W pierwszej fazie działań ratownicy działali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Działania gaśnicze trwały 46 minut. Przyczyna pożaru jest nieustalona.