XIV Pielgrzymka strażaków powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty

Delegacja OSP Korzenna wraz z Pocztem Sztandarowym na uroczystościach w Nowym Sączu.

W dniu 4 sierpnia w ramach dorocznego odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego strażacy z całej Sądecczyzny uczestniczyli w XIV Pielgrzymce strażaków powiatu nowosądeckiego do Bazyliki św. Małgorzaty. Głównym celebransem uroczystej Mszy świętej był dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach i jednocześnie kapelan strażaków ksiądz Marcin Krępa, który też wygłosił homilię. W mszy świętej udział wzięła  kompania honorową wystawiona przez Komendę Miejska PSP w Nowym Sączu oraz kompania wystawiona przez Zarząd  Oddziału  Powiatowego  Związku OSP RP w  Nowym Sączu, którą stanowili strażacy z gminy Grybów. W uroczystości wzięło udział ponad trzydzieści pocztów sztandarowych oraz strażacy z KM PSP Nowy Sącz i  jednostek OSP powiatu nowosądeckiego. W uroczystej mszy świętej wzięli udział także emeryci i renciści straży pożarnej a także ich rodziny. Podczas przemarszu uczestników pielgrzymki z placu przy ulicy Grybowskiej na miejsce celebry oraz podczas mszy świętej towarzyszyła wszystkim orkiestra dęta z OSP Florynka. Organizatorem pielgrzymki był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu , Komenda Miejska PSP  w Nowym Sączu wraz z księdzem proboszczem parafii Św. Małgorzaty.

Dzień wcześniej podobne uroczystości ze strażakami odbywały się przy kościele w Krużlowej Wyżnej, gdzie również nasza delegacja brała w nich udział.

Zobacz zdjęcia i relacje:

www.psp-nowysacz.pl

www.sadeczanin.info