Korzenna - pożar domu !!!

W jednym z domów w Korzennej wybuchł pożar - dzięki szybkiej akcji strażaków dom uratowano.

18 lipca o godzinie 20:24 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze domu w Korzennej - "Czerwone Osiedle". Z naszej jednostki na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy strażaków. Obydwa po sześciu strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu okazało się, że pali się dom zamieszkały, a dokładnie ogień i dym wydostaje się z pomieszczeń znajdujących się na piętrze budynku. Decyzją KDR podano dwa prądy wodne w natarciu na palące się pomieszczenia. Jeden z zewnątrz budynku przez okno natomiast drugi prąd wodny podano od środka budynku. Nasi strażacy w specjalistycznym umundurowaniu - w aparatach powietrznych weszli w palące się i zadymione mieszkanie skąd podali drugi prąd wodny. Między czasie utworzono stanowisko czerpania wody. Był to hydrant znajdujący się w odległości około 100 metrów od miejsca zdarzenia. W czasie działań gaśniczych droga powiatowa decyzją KDR została zamknięta całkowicie dla ruchu. W późniejszym czasie ruch prowadzono wahadłowo. Na miejsce zdarzenia dojeżdżały kolejne jednostki zadysponowanie przez stanowisko kierowania. Po ugaszeniu ognia, przy użyciu wentylatora pomieszczenia zostały oddymione, natomiast rzeczy, które uległy spaleniu wyrzucone z mieszkania na zewnątrz i przelane wodą w celu uniknięcia kolejnego pożaru. Dom został sprawdzony kamerą termowizyjną. Po tych działaniach KDR podjął decyzję o zakończeniu działań i o powrocie wszystkich jednostek do swoich baz.

Jak podkreślali sąsiedzi tegoż domu, iż dzięki szybkiemu przybyciu na miejsce i szybkiej reakcji straży z naszej jednostki pożar nie rozprzestrzenił się między innymi na część dachu i straty okazały się dużo mniejsze niż mogły by być.

Działania naszych strażaków trwały około półtorej godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna