Dachowanie samochodu osobowego!!!

Samochód osobowy wypadł z drogi i swoją jazdę zakończył na dachu.

10 lipca o godzinie 8:49 nasza jednostka została zaalarmowana o wypadku drogowym. Na miejsce zdarzenia z naszej jednostki zadysponowany został zastęp GBA. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Korzenna - Przydonica.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu (pierwsza służba ratownicza), po rozpoznaniu okazało się, iż samochód osobowy znajduje się na dachu, na środku drogi. Prawdopodobnie kierowca jadący od strony Jasiennej na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem wpadł do przydrożnego rowu po czym kilka razy koziołkował i "wylądował" na dachu. Samochodem podróżował tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem. Był przytomny, świadomy, w lekkim szoku, z widocznymi ranami na głowie oraz ręce. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny, oraz opatrzono i zabezpieczono rany znajdujące się na ciele. Po chwili na miejsce dojechało Pogotowie Ratunkowe, załodze której przekazano poszkodowanego. Droga w obydwu kierunkach była zamknięta dla ruchu pojazdów. Po przybyciu Policji, oraz ich zgodzie strażacy usunęli samochód na pobocze i wprowadzili ruch wahadłowy dla pojazdów. W aucie odłączono klemy akumulatora.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policje,samochód został usunięty z drogi natomiast jezdnia została oczyszczona i posprzątana z pozostałości powypadkowej. Po tych działaniach nasi druhowie powrócili do bazy.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Działania naszych strażaków trwały ponad dwie godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna