Nie ma mocnych na nasze drużyny !!!

Kolejny raz nasi druhowie udowodnili że nie ma mocnych na nasze drużyny.

W dniu 16.06.2013r w Grybowie o godzinie 1400 rozpoczęły się Gminne Zawody Sportowo-pożarnicze dla 3 gmin powiatu nowosądeckiego: Grybów, Kamionka Wielka i Korzenna.

Strażacy (druhny i druhowie) startowali w dwóch konkurencjach: sztafeta i ćw. bojowe.

Naszą jednostkę reprezentowały dwie drużyny: męska i kobieca. Nie obyło się bez incydentów: po błędzie sędziego drużyna żeńska naszej jednostki powtarzała bieg bojowy na co Kobieca Drużyna Pożarnicza z Wojnarowej wraz z władzami jednostki Prezesem a zarazem w-ce Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Korzennej dh Ryszardem B., Naczelnikiem OSP Wojnarowa oraz sołtysem wsi Wojnarowa wnieśli protest. Zachowanie władz OSP Wojnarowa było nie godne działaczy. Protest został rozpatrzony negatywnie. W uzasadnieniu sędzia główny zawodów bryg. Marian Marszałek stwierdził, że „za błędy sędziów nie może odpowiadać drużyna”. Zachowanie zawodniczek można zrozumieć, ale zachowanie działaczy już nie.

Ostateczna kwalifikacja jednostek naszej gminy:

Męskie Drużyny Pożarnicze Żeńskie Drużyny Pożarnicze

I OSP Korzenna I OSP Korzenna

II OSP Wojnarowa II OSP Wojnarowa

III OSP Mogilno

IV OSP Jasienna

V OSP Siedlce

VI OSP Janczowa

VII OSP Lipnica Wlk.

GRATULUJEMY naszym drużynom

Dziękujemy zawodnikom za poświęcony czas przez tych kilka tygodni na ćwiczenia przed zawodami i za czas poświęcony na zawody. Dziękujemy druhom, którzy „zaopiekowali się” tymi drużynami przygotowując ich i wspierając podczas zawodów.

Gorące podziękowania dla kibiców z Korzennej, Łyczanej oraz Niecwi za doping z trybun stadionu w Grybowie.

Dziękujemy Państwu Barbarze i Józefowi Z. z Łyczanej za bezinteresowne udostępnienie łąki do prowadzenia przygotowań do zawodów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.