Łęka - pożar stajenki !!!

W Łęce doszło do pożaru - spaliło się poddasze wraz z dachem na stajence!

27 kwietnia o godzinie 13:53 nasza jednostka została zaalarmowana o pożarze budynku w miejscowości Łęka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że pali się poddasze wraz z dachem na stajni.

Na miejscu byli już strażacy z PSP, którzy rozpoczęli gaszenie ognia. Podano dwa prądy wodne w natarciu na palący się dach. Przepompowano wodę z naszego samochodu do samochodu sądeckich strażaków i nasz samochód udał się w poszukiwaniu hydrantu w celu tankowania samochodów w wodę. Hydrant zlokalizowano w odległości około 500 metrów od pożaru, natomiast okazało się że nie ma w nim wody. W tym czasie na miejsce zdarzenia przyjeżdżały kolejne zastępy OSP, które przepompowywały wodę do samochodów z PSP. Nasi druhowie wraz z OSP Lipnica Wielka zlokalizowali miejsce na pobliskim potoku, gdzie przy użyciu pompy można było tankować samochody w wodę. Wszystkie jednostki OSP będące na akcji cały czas dowoziły wodę na miejsce zdarzenia. Pożar sukcesywnie dogaszano. Po ugaszeniu ognia zabrano się za rozbiórkę konstrukcji dachu. Każdy element przelano dokładnie wodą, aby być pewnym że tlące się elementy nie spowodują kolejnego pożaru.

Po tych działaniach, oraz dokładnym sprawdzeniu budynku KDR podjął decyzję o powrocie wszystkich jednostek do swoich baz.

Działania naszych strażaków trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:

- 2 zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz