Zebranie sprawozdawcze za 2012 rok!!!

17 marca 2013 roku o godzinie 10:00 w budynku Remizy OSP Korzenna odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012.

Spotkanie rozpoczął Prezes naszej jednostki - dh Janusz Szambelan, który na wstępie zaprosił zebranych do uczczenia minutą ciszy wszystkich zmarłych strażaków. Następnie przywitał zaproszonych gości i zaproponował na przewodniczącego zebrania (tradycyjnie) dha Waldemara Olszyńskiego. Propozycja została przyjęta zarówno przez dha Olszyńskiego jak i obecnych strażaków.

Wybrano protokolanta, Komisję Uchwał i Wniosków oraz Komisję Mandatową. Następnie przedstawiono sprawozdanie z działalności i plan działalności na 2013 rok (Prezes), sprawozdanie finansowe i plan finansowy na 2013 rok (Skarbnik), sprawozdanie Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium dla Zarządu (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).

Po głównej części sprawozdawczej dh Naczelnik podsumował pięcioletni okres Wampiriady, podczas których zebrano 206,55 litrów krwi. Dziękował osobom bezinteresownie wspierającym akcję honorowego krwiodawstwa organizowaną przez OSP Korzenna, tj:

- Pani Iwonie Skocka z Nowego Sącza - właścicielce firmy reklamowej ZAZA,

- Pani Magdalenie Żuchowicz – nadwornej kucharce naszej jednostki,

- Panu Józefowi Nika z Nowego Sącza właścicielowi piekarni „Nika”.

Ponadto, miłą niespodzianką były maskotki Psa Ratownika z dedykacjami dla dwóch honorowych krwiodawców (pana Mariusza Miłkowskiego z Łyczanej oraz dha Jana Zarańskiego), którzy wyróżnili się 100% frekwencją (obecność i oddanie krwi) podczas organizowanych od 2008 roku Wampiriad oraz organizowanej w tym roku Akcji Honorowego Oddawania Krwi im. Ks. Artura Babika.

Po podsumowaniu krwiodawstwa był czas na dyskusję, podczas której głos zabierali zaproszeni gości ze Słowacji oraz nasi członkowie honorowi. W czasie swojego wystąpienia Komendant DHZ Nowa Lubowania odznaczył brązowym medalem za zasługi jednego z zaproszonych gości (dha Stanisława Szambelana z OSP Krużlowa), któremu my również podziękowaliśmy za udostępnienie swoich zbiorów muzealnych do zwiedzania. Ponadto wszyscy wyrazili uznanie za organizowane akcje oddawania krwi. Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaproponował podpisanie porozumienia o współpracy z OSP Korzenna. Na dobry początek współpracy przekazał nam dwa zestawy komputerów stacjonarnych, za co serdecznie dziękujemy.

Tegoroczne Zebranie Sprawozdawcze było owocne w podjęte decyzje, a działania wytyczone na 2013 rok wydają się być dogłębnie przemyślane i w zasięgu naszych możliwości.

Na zakończenie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali upominki dla osób pomagającym w organizacji krwiodawstwa tj. druhom Paulinie i Krzysztofowi Gremian oraz druhowi Naczelnikowi wraz z druhną Małżonką. Dziękujemy również druhowi Prezesowi za ufundowaniu upominku dla dha Stanisława Szambelana z OSP Krużlowa.