Trzycierz - pożar sadzy w kominie!!!

Sadza w kominie była przyczyną pożaru w jednym z domów w miejscowości Trzycierz.

W dniu 8 sierpnia o godzinie 7.33 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Trzycierz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jako pierwszy zastęp nasi druhowie przystąpili do rozpoznania. Dwóch strażaków w aparatach tlenowych weszło do domu w celu sprawdzenie pomieszczeń wewnątrz budynku. W tym momencie wewnątrz domu zadymienie było bardzo duże. Pozostali nasi druhowie rozwinęli jedną linie gaśniczą, oraz rozłożyli drabinę w celu dostania się do komina. Po kilku minutach na miejsce przybył zastęp z PSP z Nowego Sącza, którego KDR przejął dowodzenie. Strażacy przystąpili do rozbiórki części drewnianej znajdującej się przy kominie skąd wydobywał się dym. Miejsce to przelano wodą. Następnie jeden ze strażaków wyszedł na dach w celu przeczyszczenia komina wyciorem. Jak się okazało przewód kominowy był tak zapchany, że wycior nie przyniósł efektu. Druhowie do usunięcia zatoru w przewodzi kominowym postanowili użyć łaty drewnianej za pomocą której usunięto zator. Następnie ponownie do czyszczenia przewodu kominowego użyto wyciora. Po dokładnym przeczyszczeniu komina i upewnieniu się, że nie ma nigdzie zarzewia ognia, który mógł by spowodować powstanie pożaru działania zakończono.

Działania naszego zastępu trwały około dwóch godzin.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna