Nie ma mocnych na naszych strażaków!!!

Dnia 3 czerwca na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się gminne zawody sportowo - pożarnicze grupy A i C, czyli starszych druhów i kobiecych drużyn pożarniczych z trzech gmin, Grybów, Kamionka Wielka, Korzenna.

W Gminie Korzenna do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn męskich i jedna drużyna kobieca z naszej OSP. Wśród męskich drużyn rywalizowały OSP Janczowa, OSP Jasienna, OSP Korzenna, OSP Mogilno i OSP Wojnarowa. Rozegrano dwie konkurencje tj. sztafeta 7x50m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe.

Po sztafecie kolejność miejsc przedstawiała się następująco:

1. OSP Korzenna - 62,70 s
2. OSP Wojnarowa - 70,20 s
3. OSP Jasienna - 70,45 s
4. OSP Janczowa - 71,30 s
5. OSP Mogilno - 72,85 s
W konkurencji rozwinięcia bojowego kolejność wyglądała następująco:
1. OSP Korzenna - 38,66 s
2. OSP Mogilno - 40,30 s
3. OSP Janczowa - 43,45 s
4. OSP Jasienna - 57,25 s
5. OSP Wojnarowa - 70,55
Po podliczeniu czasów i punktów po rozegraniu dwóch konkurencji końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:
I miejsce OSP KORZENNA
II miejsce OSP Mogilno
III miejsce OSP Janczowa
IV miejsce OSP Jasienna
V miejsce OSP Wojnarowa

W rywalizacji kobiecych drużyn pożarniczych drużynę wystawiła tylko OSP Korzenna, a więc można powiedzieć, że dziewczyny były bezkonkurencyjne. I tak było bo nie miały problemu z zajęciem I miejsca jak i wniosły wiele uroku osobistego do rywalizacji, między innymi malując sobie paznokcie w jednym kolorze na których widniał napis "OSP Korzenna" - to taka ciekawostka.
Nadmienić należy, że dziewczyny utworzyły nowy rozdział w historii naszej OSP Korzenna ponieważ po raz pierwszy naszą jednostkę reprezentowała kobieca drużyna pożarnicza. Świadczy to o dużym zaangażowaniu w życie OSP.
Kobieca  drużyna pożarnicza osiągnęła następujące wyniki:
- sztafeta pożarnicza - 74,05 s
- rozwinięcie bojowe - 37,38 s

Kobieca Drużyna Pożarnicza wystąpiła w następującym składzie:
Marcelina Śpiewak, Agnieszka Turek, Angelika Kantor, Kinga Nikiel, Beata Kita, Iwona Kantor, Anna Śpiewak, Elżbieta Klimek, Patrycja Chwistek
Męska Drużyna Pożarnicza w składzie:
Jakub Grochot, Jan Baran, Mateusz Bielak, Michał Olchawski, Dariusz Bielak, Mateusz Buczyński, Dominik Kasprzyk, Bartosz Bajorek, Krzysztof Bajorek, Mateusz Obrzut

Na zakończenie zawodów, gospodarze zawodów czyli gmina Grybów przygotowali pokaz zawodów w wykonaniu zabytkowych sikawek konnych przygotowany przez OSP Siłkowa i OSP Kąclowa. Można było zobaczyć w jaki sposób dawniej strażacy jeździli do akcji, jakie mieli stroje i w jaki sposób gaszono pożary.

Dziękujemy dziewczyną i chłopcom za zaangażowanie, treningi, za udział w zawodach i gratulujemy zajętych miejsc. Dziękujemy tym którzy drużyny przygotowywali i opiekowali się nimi. Dziękujemy kibicom którzy przyjechali do Grybowa i dopingowali naszych. Dziękujemy organizatorom i Zarządowi Oddziału Gminnego w Korzennej za ufundowanie pucharów za zajęte miejsca.