Lipnica Wielka - zderzenie dwóch samochodów osobowych !!!

Zderzenie dwóch samochodów osobowych - cztery osoby zabrane do szpitala.

29 maja o godzinie 8.03 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Lipnica Wielka, gdzie miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych.
Po przybyciu na miejscu działali już druhowie z OSP Lipnicy Wielkiej. Na miejscu była też karetka Pogotowia Ratunkowego. Prawdopodobnie kierująca samochodem marki Matiz skręcała na parking przy tamtejszej szkole podstawowej natomiast kierowca samochodu marki BMW jechał od strony Bukowca. Przyczyny zderzenia na pewno wyjaśni Policja.
Cztery osoby (dwoje dzieci) zostały zabrane na badania i obserwację do szpitala.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, odłączeniu klem akumulatorów w obu samochodach, kierowaniu ruchem wahadłowo.

Działania naszego zastępu trwały około 2,5 godziny.

Przy tej okazji chcemy zaapelować do wszystkich kierowców parkujących na parkingu przy remizie OSP w Korzennej aby swoje samochody zostawiali w takim miejscu, aby nie utrudniały samochodom bojowym wyjazdu do akcji, gdyż dzisiaj był z tym problem. Bardzo prosimy o rozwagę !!!

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP korzenna