Łęka - dachowanie samochodu osobowego!!!

W miejscowości Łęka samochód osobowy wypadł z jezdni i swoją drogę zakończył w rowie na dachu.

W niedziele o godzinie 1.19 w nocy nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Łęka gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Po przybyciu do Łęki na miejscu były już zastępy PSP oraz karetki Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej łączącej Nowy Sącz z Wilczyskami. Prawdopodobnie kierowca samochodu audi A4 na jednym z zakrętów utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi, którym to jechał około 100 metrów po czym odbił się od rosnącego drzewa i zatrzymał się na dachu w przydrożnym rowie.

Nasi druhowie po przybyciu na miejsce zdarzenia dostali polecenie od KDR o przeszukaniu terenu w pobliżu zdarzenia, ponieważ dwie osoby jadące samochodem audi "uciekły z miejsca". W tym czasie pomoc udzielano dwóm uczestnikom zdarzenia. Po około godzinie czasu druhowie wrócili z poszukiwań lecz nikogo nie znaleziono. Dwóch poszkodowanych karetki pogotowia ratunkowego zabrały do szpitala. Do momentu zakwalifikowania zdarzenia, czy to wypadek czy kolizja decyzją Policji teren został zabezpieczony przez strażaków. Na koniec, gdy już można było, posprzątano jezdnie z kawałków uszkodzonego samochodu oraz jezdnia została przemyta wodą w celu usunięcia szkieł i innych drobnych zanieczyszczeń.

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja, wiec można twierdzić że poszkodowanym na szczęście nic groźnego się nie stało. Z relacji Policji osoby zaginione same zgłosiły się do szpitala w celu kontroli zdrowia.

Prawdopodobną przyczyną kolizji była nadmierna prędkość pojazdu!

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- dwa zespoły Karetki Pogotowia Ratunkowego
- Policja

Działania naszych strażaków trwały około trzy i pół godziny
.