Łęka - zderzenie trzech samochodów osobowych !!!

W miejscowości Łęka doszło do groźnego wypadku samochodowego - poszkodowani zabrani zostali do szpitala.

W dniu 13 maja o godzinie 20.29 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Łęka, do wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Nowy Sącz - Wilczyska.

Po przybyciu, na miejscu byli już strażacy z Nowego Sącza, oraz jedna karetka pogotowia ratunkowego. W wypadku udział wzięły trzy samochody osobowe. Jeden samochód znajdował się w rowie stojąc na kołach, drugi znajdował się na poboczu drogi opierając się o barierę przydrożną, natomiast trzeci pozostał na środku jezdni. Prawdopodobnie kierująca samochodem Seat jadąc w stronę Nowego Sącza na łuku drogi straciła kontrole nad samochodem uderzyła bokiem w samochód marki Ford, który wpadł do rowu, po czym zderzyła się czołowo z trzecim samochodem nadjeżdżającym z przeciwka.

W chwili zdarzenia warunki drogowe były utrudnione ze względu na padający deszcz i mokrą nawierzchnie jezdni. Przez około dwie godziny droga powiatowa była całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego natomiast w późniejszym czasie ruch przepuszczano wahadłowo.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej, odłączeniu akumulatorów z pojazdów, kierowaniu ruchem wahadłowo, oświetleniu miejsca zdarzenia.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna
- dwa zastępy GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- trzy zespoły Karetek Pogotowia Ratunkowego
- Policja

Działania naszych zastępów trwały około trzy godziny.

O zdarzeniu przeczytasz również na stronie www.psp-nowysacz.pl