Lipnica Wielka - pożar szopy !!!

W Lipnicy Wielkiej zapaliła się szopa. Prawdopodobnie uderzył w nią piorun.

W dniu 2 maja nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Lipnica Wielka do pożaru zabudowań gospodarczych. W momencie przybycia naszych zastępów na miejsce zdarzenia działali tam już druhowie z OSP Lipnica Wielka.

Paliło się drewniane zabudowanie gospodarcze. Ogień zajmował praktycznie całą powierzchnie. Spaleniu uległa cała szopa wraz z sianem oraz drewnem opałowym przechowywanej wewnątrz niej. Z powodu braku możliwości dojazdu do miejsca zdarzenia samochodami bojowymi rozwinięta została linia gaśnicza główna o długości około 300 metrów z której za pomocą rozdzielacza utworzono dwie linie gaśnicze. Z powodu braku jakiegokolwiek zasilania w wodę samochodów bojowych, wodę dowożono dwoma samochodami GBA z hydrantu znajdującego się przy remizie OSP Korzenna.

Działania naszych strażaków polegały na utworzeniu wraz z OSP Lipnica Wielka linii gaśniczej, gaszeniu ognia, rozebraniu nadpalonej konstrukcji budynku, przewalaniu siana oraz drewna znajdującego się wewnątrz pomieszczenia oraz dowozu wody na miejsce zdarzenia samochodem GBA.

Działania naszych zastępów trwały około dwie godziny.

W akcji udział brały:

- zastęp GBA OSP Korzenna
- zastęp GLM OSP Korzenna
- zastęp GBA OSP Lipnica Wielka
- zastęp GBA OSP Jasienna
- zastęp GBA JRG1 PSP Nowy Sącz
- Policja

Ciekawostka:
Na miejsce zdarzenia do Lipnicy Wielkiej zadysponowane były jeszcze jednostki z OSP Wojnarowej oraz OSP Mogilna lecz jadąc do Lipnicy OSP Mogilno zauważyło pożar w miejscowości Koniuszowa. W takim przypadku MSK zarządził podzielenie sił i środków tak aby oba pożary można było szybko i bezpiecznie ugasić.

O pożarze w Koniuszowej możesz przeczytać na www.ospmogilno.pl